Menu
Geri İrəli

Bakı-2015: Bu gün 11 çempion müəyyənləşəcək

Müəllif: sumqayitxeber.com • Tarix: 19 İyun 2015 • Baxış sayı: 292 dəfə • Şərh yoxdur

Bu gün Bakı-2015 I Avropa Oyunlarında 13 idman növü üzrə yarışlar keçiriləcək.
Apasport.az saytının məlumatına görə, bu növlərin 6-da mükafatçılar müəyyənləşəcək.

Hərəsində 2 dəst medalın oynanılacağı taekvondo və stolüstü tennisdə yarışlara yekun vurulacaq.

Suyatullanma, akrobatika və atıcılıq növlərinin hər biri 2 dəst medalın sahibini tapması ilə davam etdiriləcək. Ümumilikdə, 11 çempionun müəyyənləşdiyi gündə bədii gimnastlar da 1 dəst medal üçün mübarizə aparacaq.

Batut gimnastikası, aerobika, boks, kamandan oxatma yarışları davam etdiriləcək. Çimərlik voleybolu, voleybol, su polosu növlərində çıxış edən komandalar növbəti sınaqlarına çıxacaq.

19 iyun

09:00. Atıcılıq

Qadınlar, 50 metrdən 3 vəziyyətdə tüfəng ilə atəş

Qadınlar, 25 metrdən tapança ilə atəş, təsnifat mərhələsi

Kişilər, qoşa səngər stendi

Bakı Atıcılıq Mərkəzi

09:00. Kamandan oxatma

Qadınlar, fərdi, 1/32 final

Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionu

09:00. Taekvondo

Qadınlar, +67 kq

Kişilər, +80 kq

Bakı Kristal Zalı

09:00. Voleybol

Qadınlar A qrupu

Rumıniya – Türkiyə

Bakı Kristal Zalı

10:00. Suya tullanma

Qadınlar, tramplin, 1 m

Kişilər, sinxron tramplin, 3 m

Bakı Su İdmanı Mərkəzi

10:00. Akrobatika

Qadınlar, qrup çoxnövçülüyü, final

Qarışıq cütlüklər, çoxnövçülük, final

Milli Gimnastika Arenası

10:00. Bədii gimnastika

Fərdi çoxnövçülük, final mərhələsi

Həlqə, top, gürzlər, lent, təsnifat mərhələsi

Milli Gimnastika Arenası

10:00. Çimərlik voleybolu

Kişilər, qrup və seçmə mərhələsi

Qadınlar, 1/4 final

Çimərlik Arenası

11:00. Voleybol

Qadınlar B qrupu

Bolqarıstan – Xorvatiya

Bakı Kristal Zalı

11:00. Stolüstü tennis

Qadınlar, fərdi yarışlar

Kişilər, fərdi yarışlar

Bakı İdman Zalı

12:00. Su polosu

Kişilər, 11-ci yer uğrunda

Slovakiya – Rumıniya

Vaterpol Arenası

12:30. Boks

1/8 final

Qadınlar, 51 kq, 75 kq

Kişilər, 49 kq, 56 kq, 81 kq, +91 kq

Bakı Kristal Zalı

13:30. Su polosu

Kişilər, 9-cu yer uğrunda

Monteneqro – Fransa

Vaterpol Arenası

14:30. Voleybol

Qadınlar B qrupu

Serbiya – Hollandiya

Bakı Kristal Zalı

15:00. Su polosu

Kişilər, 5-8-ci yerlər uğrunda

Rusiya – Almaniya

Vaterpol Arenası

16:30. Voleybol

Qadınlar A qrupu

Polşa – İtaliya

Bakı Kristal Zalı

17:30. Su polosu

Kişilər, 5-8-ci yerlər uğrunda

Macarıstan – İtaliya

Vaterpol Arenası

19:00. Batut gimnastikası

Kişilər, sinxron hərəkətlər

Qadınlar, sinxron Hərəkətlər

Milli Gimnastika Arenası

19:00. Su polosu

Kişilər, Yarımfinal

İspaniya – Xorvatiya

Vaterpol Arenası

19:15. Aerobika gimnastikası

Qruplar, təsnifat

Milli Gimnastika Arenası

20:00. Voleybol

Qadınlar A qrupu

Azərbaycan – Belçika

Bakı Kristal Zalı

20:30. Su polosu

Kişilər, Yarımfinal

Yunanıstan – Serbiya

Vaterpol Arenası

22:00. Voleybol

Qadınlar B qrupu

Almaniya – Rusiya

Bakı Kristal Zal

 

Facebook Şərhləndirmə:

Şərhinizi yazın